Majstrovstvá európy v cyklokrose UEC Masters 2015

IMG_0236

V sobotu 21.11.2015 s v Trnave na Prednádraží uskutočnili Majstrovstvá európy v cyklokrose UEC pre kategórie Masters 2015. Toto podujatie premiérovo na Slovensku zorganizoval Cyklistický klub OLYMPIK Trnava pod organizačnou taktovkou Bohuša Kujoviča, Katky Ďurkovej, Ľuboša Chrena a ďalších.

IMG_0367

Pretekov sa zúčastnilo 111 štartujúcich zo 14 krajín, najviac medailí spolu (11) získali pretekári z Českej republiky, najviac zlatých medailí (3) zasa Švajčiari. Slovákom sa darilo tiež veľmi dobre – zlaté medaily vybojovali Milan Barényi v kategórii M 40-44 a Robert Glajza v kategórii M 45-49,

IMG_0049

IMG_0327

strieborné Ladislav Longauer v kategórii M 65-69, Mariana Findrová v kategórii W 30-34 a Milan Jánošík v kategórii M 55-59, bronzovú medailu získal Branislav Kacina v kaegórii M 45-49.

IMG_0104

IMG_0022

IMG_0273

Sprievodnou akciou bol “Cajgelvíkend” pre verejnosť – súťaže v jazde zručnosti pre deti, maľovanie na tvár, skákanie vo vreciach, súťaž o najštýlovejšieho cyklistu, súťaž o najoriginálnejšieho fanúšika, fotostena, súťaž v skákaní vo vreci a tombola s hodnotnými cenami pre všetkých zúčastnených divákov a v nedeľu 22.11. tiež preteky Slovenského pohára v cyklokrose.