• Otváracie hodiny Po - Pi 9:00 - 12:00, 12:30 - 17:30, So 9:00 - 12:00
  • Volajte +421 915 912 903 (servis +421 917 760 990)

Blog Details

Cyklistická sezóna je v plnom prúde a pre Váš výkon, či už sa jedná o aktívneho cyklistu, či rekreačného jazdca je okrem „hardwaru“ (myslíme tým samozrejme Váš bicykel) nemenej dôležitý aj „software“ –  stravovanie a s tým súvisiaca potreba výživových doplnkov. V stručnosti ich pre väčšinu potenciálnych používateľov môžeme rozdeliť do troch skupín – pitný režim, doplnenie energie a regenerácia. Keďže cestná či horská cyklistika patrí medzi vytrvalostné športy, počas výkonu dochádza k stratám vody a zároveň minerálov.

Pokles hladiny minerálov sťažuje optimálnu činnosť svalov a môže viesť až ku kŕčom a celkovej nerovnováhe v organizme. Ich dopĺňanie v priebehu výkonu je pritom veľmi jednoduché – na trhu je množstvo tzv. iontových nápojov, či už vo forme koncentrátov (prášok, sirup, tablety), ich zmiešaním s vodou si pripravíte nápoj, alebo hotových nápojov. Dôležité je pravidelné dopĺňanie – nečakať na pocit smädu, čo dokonca na stav dehydratácie organizmu.

20160408_144131

Rovnako je dôležité priebežné dopĺňanie energie – čo rekreačný cyklista na výlete vyrieši zastávkou v reštaurácii, to cyklista viac orientovaný na výkon vyrieši športovými doplnkami výživy. V ponuke je množstvo rôznych druhov energetických tyčiniek, tabliet a gélov, ktoré neobsahujú z pohľadu momentálnej potreby organizmu takmer žiadne balastné látky a zbytočne tak nezaťažujú organizmus počas výkonu. Vynikajúce sú tiež energetické gély, v malom objeme prakticky na jeden hlt dostanete potrebnú energiu a minerály na ďalší výkon.

20160424_122350

Bezprostredne po výkone je tiež možné napomôcť organizmu s regeneráciou po výkone použitím niektorého z regeneračných nápojov, obsahujúcich napr. aminokyseliny potrebné na obnovu svalových vlákien, cukry, minerály a antioxidanty. Samozrejme tieto produkty sú len doplnkami výživy a nijako nenahrádzajú dostatok vody a zdravej stravy, sú to praktické a efektívne produkty určené len pre zjednodušenie výživy v priebehu športového výkonu.

20160408_154611

 

Rozšírili sme pre Vás sortiment športových výživových doplnkov pre čoraz väčší záujem o ďalšie značky – k tradične ponúkaným produktom od talianskej spoločnosti ENERVIT a českého výrobcu NUTREND sme pre tento rok zaradili amerického výrobcu GU so širokým sortimentov najmä energetických gélov (s temer dvadsiatkou rôznych príchutí) a s dobrou odozvou sme sa stretli u Vás aj na produkty od švajčiarskeho výrobcu SPONSER a britského dodávateľa teamu SKY firmy CNP – tieto čoskoro zaradíme do nášho sortimentu tiež.

Vyskúšajte nové produkty – ich chuť Vás môže subjektívne osloviť viac, ich zloženie môže byť práve pre Váš organizmus vhodnejšie, či lepšie pôsobiace, či už sa jedná o hydratáciu, dopĺňanie energie, alebo regeneráciu.